top of page

O nás

Volám sa Lucia a som manželkou úžasného muža Patrika. Naše tri dcéry sú pre nás dar. Denne nás učia a aj vďaka nim som v sebe objavila svoje poslanie.

_DSC0025.jpg

Pôrod mojej tretej dcéry bol pre mňa transformačný. Prvé dve dcéry sa narodili akútnymi cisárskymi rezmi. Pocity po týchto pôrodoch, ktoré mnou lomcovali, prešli pestrou škálou emócií.

Počas tretieho tehotenstva som si želala všetko inak. Želala som si mať po pôrode dieťa pri sebe. Také prirodzené a zároveň v tom čase nereálne. Podporu som mala najmä v mojom mužovi a kamarátke. Inak som bola nepochopená. Až krátko pred pôrodom som vďaka okolnostiam uverila, že môžem porodiť prirodzene, aj napriek dvom predchádzajúcim cisárskym rezom. Keď niečomu bytostne veríme, stane sa to skutočnosťou. Pôrod sa rozbiehal pomaly. Aj vďaka olejom od pôrodnej asistentky Ingeborg Stadelmann získal pôrod rytmus. Dcéra sa narodila nádherným pôrodom v deň mojich narodenín. Bolo to pre mňa silné a transformačné.

Mojim želaním bolo, aby ženy, v čase ich materstva, mali možnosti, získavali tie správne vedomosti, aby bolo o ne postarané, aby mali pocity bezpečia a rešpektu. Vydala som sa na cestu štúdia u nás a najmä v zahraničí. Študovala som u známych českých pôrodných asistentiek Anny Kohútovej a Lucie Kaššovej. U zahraničných pôrodných babíc Angeliny Martinez a Marisy Alcale – u nej mám vyštudovanú Školu pôrodného babictva.  Vnímala som, že holistický prístup v starostlivosti o ženu, dieťa, rodinu je mi srdcu blízky. Preto som išla hlbšie a študovala a pracovala so ženami komplexne.

Počas mojej 5 ročnej práce som stretla tisíce žien. Načúvala som im. Naučila ich rozpoznať ich cyklus. Otvoriť sa prijatiu bábätka. Pomáhala ošetrovať počas tehotenstva, masírovala, ošetrovala šatkami rebozo, robila predpôrodné rituály, pripravovala na pôrod a materstvo. Sprevádzala som ich pri pôrode v mieste, ktoré si ony vybrali za najbezpečnejšie pre nich. Ošetrovala som ich po pôrode, fyzicky aj emocionálne, aby sa maternica dobre zavinula, aby pôrodné poranenie nebolelo a rýchle a efektívne sa hojilo. Som laktačná poradkyňa a medzinárodne certifikovaná inštruktorka dojčenských masáží. Po šestonedelí je pre ženy pohladením duše rituál Cerráda – zavinovanie kostí. Pred a počas tehotenstva, ale aj po pôrode cez kraniosakrálnu terapiu harmonizujeme ženu, zbavujeme vnútorných blokov. Cez fyzické telo viem žene pomôcť pilatesom. Som certifikovaná inštruktorka pilatesu pre tehotné a po pôrode.

Mojou láskou sú bylinky, olejčeky, rastlinky. Verím, že v prírode je liek na všetko. Mojou túžbou bol eshop, ktorý by ženám poskytoval priestor na nájdenie kvalitných produktov, ktoré sú pre ne a ich deti bezpečné a prospešné. O tomto eshope som snívala a čakala na správny čas. Život ma priamo alebo niekedy kľukatými cesta posunul presne tam, kam som potrebovala, v tom najsprávnejšom čase.

V jedno aprílové popoludnie sme boli s mojim mužom na prechádzke a ja som mu hovorila, že cítim, že je čas zrealizovať eshop. A v ten večer som čítala status mojej priateľky, že predáva ich rodinný eshop Oleum.sk s produktami pôrodnej asistentky Ingeborg Stadelmann. Môj manžel ma hneď podporil v myšlienke odkúpiť tento eshop. Už som dosť „veľká“ na to, aby som verila na náhody.  Nič v živote nie je náhoda. Prišiel správny čas a ja môžem svoje vízie vložiť do rozbehnutého eshopu.

Verím, že Oleum.sk bude pre vás priestorom, kde nájdete to, čo potrebujete a objavíte nové, ktoré vás posunie na vašej ceste života.

S láskou Lucia s manželom Patrikom a tromi dcérami Vivien, Doris a Ester

 

Viac o mne nájdete na www.dulalucia.sk

_DSC0098.jpg
bottom of page